Medzinárodná architektonická a dizajnová spoločnosť Snøhetta vytvorila v jednom z najkrajších kútov na svete dokonalý dom na strome. 7th Room je luxusný hotel nachádzajúci sa v severnom Švédsku, v blízkosti polárneho kruhu.

Treehouse Hotel

Úlohou tohto hotela je priblížiť človeka k prírode. Konštrukcia sa nachádza 10 metrov nad zemou, hotel je položený na 12 stĺpoch v lese zo vždyzelených borovíc lesných.

Treehouse hotel

Svetlý drevený interiér vytvára príjemnú atmosféru a veľké okná poskytujú výhľad na švédsku časť Laponska. Jednou z jeho najúžasnejších vlastností je vonkajšia terasa, ktorá ponúka návštevníkom nezabudnuteľný zážitok pod polárnou žiarou.

Treehouse Hotel

Treehouse hotel

Hotel má takmer 55 metrových štvorcových a ponúka priestranný salónik pre hostí, kúpeľnú a dve spálne, pojme päť ľudí. Prístupný je po schodisku a malým výťahom.

U Škandinávskych architektov takáto stavba nie je novinkou, ale najnovší prírastok od Snøhetta je ich najvyšší a najväčší z nich doteraz.

Treehouse hotel

Treehouse hotel

Na takomto mieste sa človek naozaj spojí s prírodou. Chceli by ste tento hotel navštíviť? Podeľte sa o to s nami v komentároch. 

zavrieť Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní Vás kvôli výmyslu v EU parlamente musíme informovať. VIAC.